O przewlekłym bólu mówi się, kiedy dolegliwości trwają dłużej, niż trzy miesiące. Cierpienie często niekorzystnie odbija się na leczeniu. Dokuczliwy ból odbiera siły i wolę walki z chorobą. Dlatego uśmierzanie go jest istotnym elementem terapii. Przyjmowanie silnie działających środków farmakologicznych niesie ze sobą ryzyko uzależnienia od specyfiku. Nie dziwi więc fakt, że coraz większa liczba pacjentów pokłada swoje nadzieje w waporyzacji dostępnych na receptę konopi.
Alternatywa dla leków opioidowych
Nadużywanie opioidowych leków w leczeniu bólu jest prawdziwą plagą dzisiejszych czasów. Wysokie ryzyko uzależnienia i możliwość wystąpienia niepożądanych skutków popycha lekarzy i pacjentów do poszukiwania alternatywnych metod łagodzenia dolegliwości. Duże nadzieje pokładane są w kannabinoidach. Naturalne składniki roślinne, mające powinowactwo do receptorów CB1 i CB2 układu endokannabinoidowego, w wielu przypadkach redukują poziom odczuwania bólu. Terapia konopna coraz częściej jawi się jako skuteczny zamiennik środków farmakologicznych.
Waporyzacja jako nieszkodliwa metoda przyjmowania kannabinoidów
Ponieważ wziewne metody przyjmowania leków charakteryzują się natychmiastowym działaniem, najbardziej popularną metodą konsumowania konopi jest palenie suszu. Proces ten niestety nie jest wolny od zagrożeń związanych z wdychaniem toksyn i substancji rakotwórczych produkowanych podczas gwałtownego utleniania materiału roślinnego. Dlatego lekarze wypisujący pacjentom recepty na marihuanę często polecają stosowanie waporyzatora, czyli inhalatora do suszu. To urządzenie, które podgrzewa surowiec do poziomu powodującego odparowywanie kannabinoidów, w którym nie dochodzi do zapłonu suszu. Z kwiatostanów uwalniane są wolne od szkodliwych składników tzw. „opary niebędące aerozolem”.
Wydajny sprzęt do waporyzacji
Osoby obłożnie chore i zmagające się z bardzo silnymi dolegliwościami bólowymi, którym przepisano spore dawki konopi, przeważnie stosują waporyzatory stacjonarne. To bardzo wydajne urządzenia do inhalacji zasilane z gniazda elektrycznego. Posiadają pojemne komory na susz i skuteczne systemy cieplnej ekstrakcji kannabinoidów. Za każdym wdechem dostarczają pacjentom duże porcje składników aktywnych. Umożliwiają inhalację bezpośrednią przez elastyczny przewód, oraz pośrednią metodę wdychania oparów wtłaczanych do balonu o sporej pojemności. Stanowią nieszkodliwą alternatywę dla palenia skrętów i charakteryzują się wyższą skutecznością w uwalnianiu kannabinoidów z suszu, niż tradycyjne metody stosowania konopi.
Kieszonkowe waporyzatory do medycznej marihuany
Inhalatory do suszu roślinnego dostępne są także w mniejszych wersjach. Kompaktowe urządzenia zasilane wbudowanym akumulatorem najczęściej polecane są osobom, które często podróżują lub spędzają dużo czasu poza domem. Przenośne waporyzatory umożliwiają przeprowadzenie skutecznej inhalacji w dowolnym miejscu. Nieduży i dyskretny sprzęt do waporyzacji posiada wprawdzie mniejszą komorę na susz, jednak wciąż dostarcza kannabinoidy dużo skuteczniej, niż palenie. Umożliwia wykonanie kilku do kilkunastu sesji na jednym ładowaniu baterii. Kieszonkowe waporyzatory wykonane są z odpornych na działanie wysokich temperatur materiałów. Dostarczają pacjentom bogate w aktywne składniki i łagodne dla podniebienia opary.
Artykuł sponsorowany