Osoby niepełnosprawne, z dysfunkcjami narządu ruchu, często większość czasu spędzają w łóżku. Niepełnosprawność ruchowa uniemożliwia im nie tylko poruszanie się w ogóle, ale i samodzielną zmianę pozycji, co jest problematyczne nie tylko dla nich samych, ale i dla opiekunów. Z tego powodu, profesjonalne łóżko rehabilitacyjne, w przypadku stałej niepełnosprawności ruchowej, jest wręcz koniecznością. Jakie funkcje posiadają łóżka rehabilitacyjne?
Wykonywanie codziennych czynności w trakcie opieki nad osobą starszą czy niepełnosprawną ruchowo, bez odpowiedniego zaplecza, jest nie lada zadaniem, wymagającym od opiekuna sporej siły fizycznej. Codzienne dźwiganie chorego jest niekomfortowe nie tylko dla samego pacjenta, ale i dla opiekuna, który naraża również swoje zdrowie. Doskonałym rozwiązaniem, znacznie ułatwiającym codzienną opiekę zarówno nad osobą unieruchomioną tymczasowo, jak i nad chorym ze stałą niepełnosprawnością ruchową, jest łóżko rehabilitacyjne.
Łóżko rehabilitacyjne – kup lub wypożycz
Profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, taki, jak łóżko rehabilitacyjne nie jest przeznaczony wyłącznie do użytku szpitalnego. Obecnie zakupu łóżka dla osoby niepełnosprawnej można dokonać nawet przez Internet. W przypadku, gdy unieruchomienie jest kwestią kilku miesięcy, doskonałym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Taka opcja ma kilka zalet: po pierwsze – oszczędzimy pieniądze, a po drugie – nie będziemy musieli martwić się o to, co zrobić z meblem, gdy nie będzie już potrzebny.
Godnym polecenia dystrybutorem sprzętu medycznego (oferującym m.in. łóżka rehabilitacyjne, pulsoksymetry, koncentratory tlenu, pompy infuzyjne), świadczącym także usługi wypożyczalni sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego, jest firma MEDSEVEN z Bydgoszczy.
Łóżko rehabilitacyjne – jakie funkcje może posiadać?
Łóżko rehabilitacyjne to wyjątkowo przydatny mebel, znacznie ułatwiający sprawowanie opieki nad leżącym chorym. Łóżko dzieli się na kilka sekcji, które można ustawiać w różnym położeniu – najbardziej zaawansowane modele sterowane są zdalnie za pomocą pilota, dzięki czemu chory, bez pomocy opiekuna może przejść do pozycji półsiedzącej czy leżącej – w zależności od potrzeb. Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne dają możliwość regulacji ich wysokości, dzięki czemu opiekun osoby leżącej nie musi schylać się i nadwyrężać kręgosłupa.
Łóżka rehabilitacyjne wyposażone są zwykle również w różnego rodzaju uchwyty i wysięgniki, dzięki którym chory może podciągać się i samodzielnie zmieniać swoją pozycję, a także w barierki, zabezpieczające przed wypadnięciem.
Artykuł sponsorowany