Fizjoterapia jest obecnie bardzo popularna wśród społeczeństwa, ze względu na dużo większą świadomość pacjentów. Coraz częściej wybierają oni fizjoterapeutę jako osobę “pierwszego kontaktu”, do której udają się z występującymi schorzeniami ponieważ skupia się on przede wszystkim na znalezieniu przyczyny problemu i jego wyeliminowaniu, a nie wyłącznie na zahamowaniu niepożądanych objawów.
Fizjoterapia jest również jedną z tych dziedzin, która wymaga od samego fizjoterapeuty ciągłego poszerzania wiedzy i podnoszenia kompetencji, ponieważ do gabinetu trafiają osoby z różnymi problemami (od bólu kręgosłupa, nagłych kontuzji czy zwyrodnień stawowych po bóle głowy, bóle miesiączkowe, problemy trawienne czy napady paniki). Jest to oczywiście tylko kilka z wielu występujących dolegliwości. Właśnie dlatego, aby w jak najlepszy sposób pomagać swoim pacjentom fizjoterapeuci biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach, które umożliwiają im stosowanie różnych technik i metod podczas pracy w gabinecie.
Obecnie na rynku szkoleniowym jest mnóstwo kursów, które podnoszą kompetencje fizjoterapeutów. Jednak uczestnictwo w choćby kilku kursach rocznie to spory koszt i nie każdy, a w szczególności początkujący fizjoterapeuta może sobie pozwolić na taki wydatek. Naprzeciw wychodzą tutaj Urzędy Pracy, w których zarówno pracownik jak i pracodawca może starać się o dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) oraz Baza Usług Rozwojowych (BUR), którą prowadzi Polska Agencja Rozwoju i Przedsiębiorczości (PARP).
KFS – dla kogo?
Z dofinansowania Krajowego Funduszu Szkoleniowego może skorzystać każdy pracodawca zatrudniający przynajmniej jedną osobę na podstawie umowy o pracę (nawet w niepełnym wymiarze godzin). Środki mogą być przyznane zarówno samemu pracodawcy jak i pracownikom, którzy chcą podnieść swoje kompetencje.
W zależności od wielkości firmy można uzyskać dofinansowanie na 80% lub 100% kosztów kształcenia.
Najczęściej z tej możliwości korzystają fizjoterapeuci zatrudnieni w szpitalach, przychodniach czy większych ośrodkach rehabilitacyjnych.
BUR – dla kogo?
Baza Usług Rozwojowych to świetna alternatywa dla fizjoterapeutów, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, lecz nie tylko. Z tej opcji również mogą skorzystać pracodawcy i pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Dofinansowanie w przypadku korzystania z BUR może wynosić od 50% aż do 80% kosztów kształcenia.
W ofercie Enedu możesz znaleźć szkolenia z różnych dziedzin m.in fizjoterapia, osteopatia, akupunktura czy fizjoterapia uroginekologiczna. Każdy kurs może być finansowany ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub Bazy Usług Rozwojowych.
Nie wiesz jak uzupełnić wniosek?
Bez względu na to z jakiej opcji dofinansowania chcesz skorzystać wystarczy, że na stronie enedu.pl wejdziesz w zakładkę dofinansowania i uzupełnisz formularz, a koordynatorka skontaktuje się z Tobą i pomoże we wszelkich formalnościach.
Dodatkowo w zakładce znajdziesz też plik z aktualizowanymi na bieżąco naborami w poszczególnych województwach i powiatach zarówno z Krajowego Funduszu Szkoleniowego jak i Bazy Usług Rozwojowych.
Dlaczego warto?
Nie od dziś wiadomo, że najlepszą inwestycją jest inwestycja we własny rozwój. Dofinansowania do kursów dla fizjoterapeutów dają szansę każdemu terapeucie podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności podczas pracy z pacjentem. W przyszłości może się to przełożyć nie tylko na decyzję o zmianie pracy na lepszą czy otworzenie własnego gabinetu, ale także na szybką i skuteczną pomoc pacjentom oraz na zdobycie jak najlepszych opinii i rekomendacji.
Artykuł sponsorowany