Terapia manualna to metoda leczenia terapeutycznego i diagnostycznego. Najczęściej jest zalecana dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Na taką terapię zgłaszają się osoby, które mają różne dolegliwości bólowe w obrębie układu ruchu. Celem terapii jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. Bóle mięśni to nie wszystko, z czym może poradzić sobie terapia manualna. Do technik terapii manualnej zaliczane są zabiegi takie jak lifting twarzy DRE. W artykule wyjaśniamy, dla kogo polecana jest terapia manualna na zmarszczki.
1. Terapia manualna nie tylko na dolegliwości bólowe
2. Jakie zalety ma masaż tkanek głębokich?
Terapia manualna jest pomocna nie tylko przy zaburzeniach postawy ciała i nieprawidłowego funkcjonowania stawów obwodowych. Zabieg terapii manualnej może zapobiegać dolegliwościom bólowym, takim jak bóle pleców lub rwa kulszowa. Terapia znajduje zastosowanie przy bólach głowy. Działa na bóle migrenowe. Zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu to wykluczenie przeciwwskazań typu zaawansowana osteoporoza, gruźlica kości i nowotwory. Inna metoda, która działa przeciwstarzeniowo, to terapia manualna DRE. Jest to zabieg odmładzający i liftingujący, przy czym są to w 100% zabiegi manualne (zupełnie bezinwazyjne). Wykonywany jest między innymi drenaż limfatyczny twarzy. Efektem zabiegu jest nie tylko młodszy wygląd twarzy, ale i zmniejszenie poziomu stresu (nawet do całkowitej redukcji).
Terapia manualna nie tylko na dolegliwości bólowe
Manualna terapia to głównie specjalistyczne techniki diagnostyczno — lecznicze, które na przykład przy chorobach kręgosłupa dają ulgę przy wykonywaniu codziennych czynności. Pacjent długotrwale cierpiący z powodu uporczywego bólu może wywołać u siebie zmianę wzorców ruchowych. Bardzo ważne jest holistyczne podejście — pacjenci mogą być pytani między innymi o prowadzony styl życia. W szczególności dla kobiet stresujący może być proces starzenia się organizmu. Większość kobiet źle reaguje na pojawienie się zmarszczek, dlatego jak najbardziej powinny sprawdzić, jak na nie zadziała terapia manualna DRE.
Jakie zalety ma masaż tkanek głębokich?
Najważniejsze efekty masażu tkanek głębokich to ogólne wyciszenie układu nerwowego, pozytywny wpływ na jakość snu, wyrównany koloryt skóry i promienna cera. Spodziewać się można, że zabieg przyczyni się do utrzymania młodego wyglądu twarzy lub do odmłodzenia cery. Dobrze też wpłynie na owal twarzy. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Dla najlepszych rezultatów polecana jest seria zabiegów.
Artykuł sponsorowany