Wiele osób zmaga się z trądzikiem i nie dotyczy to wyłącznie młodzieży. Zmiany trądzikowe mogą pojawić się w każdym wieku, za powstanie schorzenia i nasilenie objawów odpowiada wiele czynników. Kluczowe będzie znalezienie źródła problemu i wyeliminowanie go.
Leczenie objawowe nie przynosi oczekiwanych efektów, jest to tylko powierzchowne działanie i trzeba liczyć się z nawrotem choroby. W aptekach dostępne są rozmaite leki przeciwtrądzikowe, które mogą być stosowane doustnie lub miejscowo. Bardzo często sięga się po antybiotyki typu Acnatac w celu zniwelowaniu stanu zapalnego i zneutralizowania bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian skórnych.
Kiedy stosuje się lek Acnatac i w jakim celu?
Trądzik nie jest utrapieniem wyłącznie młodych osób, u których występuje burza hormonalna spowodowana dojrzewaniem. Trzeba mieć na uwadze to, że to nie tylko gospodarka hormonalna ma wpływ na powstawanie zmian skórnych. Jest wiele czynników, które przyczyniają się do rozwoju trądziku. Jeśli nie znajdzie się powodu powstawania zmian skórnych, to niestety problem będzie powracał jak bumerang. Po postawieniu diagnozy możliwe jest dobranie odpowiedniej metody leczenia. Z popularnych środków przeciwtrądzikowych wymienić można Acnatac. Ma on postać żelu, który nakłada się na zmienioną chorobowo skórę. Za działanie lecznicze preparatu odpowiadają klindamycyna i tretynoina. Są one pomocne przy chorobie zapalnej gruczołów łojowych, czemu towarzyszy powstawanie grudek, krostek, zaskórników i torbieli.
Acnatac niweluje stany zapalne, przeciwdziała namnażaniu się bakterii wywołujących trądzik. Substancje czynne zawarte w preparacie złuszczają naskórek, zapobiegają nadmiernemu rogowaceniu skóry i powstawaniu kolejnych wyprysków. Trzeba mieć na uwadze to, że stosowanie leku Acnatac nie przynosi natychmiastowych efektów, trzeba na nie cierpliwie poczekać. Kluczowe będzie regularne nakładanie preparatu na skórę, a już po nawet kilkunastu dniach powinna zostać odnotowana poprawa stanu cery. Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej, w przypadku silnych objawów chorobowych na efekty leczenia czasem trzeba czekać przez kilka tygodni. Żel nakłada się raz na dobę, po wieczornym oczyszczeniu skóry. U niektórych osób stosujących Acnatac mogą pojawić się działania niepożądane. Najczęściej mają one postać suchości skóry i jej zaczerwienienia, łuszczącej się wysypki, nadmiernej produkcji łoju, pieczenia, stanu zapalnego.
Źródło: Acnatac – Medyk Online
Artykuł sponsorowany