Osteopatia jako metoda diagnostyczna i lecznicza cieszy się coraz większą popularnością. Terapeuta pomaga w zwalczaniu licznych dolegliwości przy pomocy odpowiednio dopasowanych technik manualnych. Jest to jednocześnie niekonwencjonalna metoda leczenia, wyróżniająca się holistycznym podejściem do ciała człowieka. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, jak przywrócić harmonię między narządami wewnętrznymi.
Czym jest osteopatia narządów wewnętrznych?
Osteopatia trzewna pozwala na przywrócenie prawidłowego napięcia pomiędzy narządami wewnętrznymi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik manualnych terapeuta poprawia ruchomość narządów, jednocześnie stymulując krew oraz limfę do prawidłowego przepływu. Metoda zakłada przy tym powiązanie wszystkich narządów ze sobą. Co więcej, podlegają one ciągłym ruchom zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz.
Osteopaci wyrównają zaburzenie równowagi ciśnień pomiędzy poszczególnymi jamami ciała oraz redukują napięcia mięśniowe, co umożliwia swobodny ruch narządów wewnętrznych. Eksperci z Osteomedyk zajmują się leczeniem układu pokarmowego, oddechowego oraz rozrodczego. Więcej informacji na temat oferty dostępnych jest pod adresem: https://www.osteomedyk.pl/.
Jakie są wskazania do terapii?
Metoda pomaga w leczeniu dolegliwości o charakterze bólowym. Świetnie sprawdza się w terapii bólu kręgosłupa o różnym podłożu, zwyrodnień stawów, rwy kulszowej, migren oraz urazów narządu ruchu. Z pomocy specjalisty warto skorzystać także w przypadku dolegliwości trawiennych, np. zespołu jelita drażliwego oraz zaprać. Leczenie przynosi rezultaty także u pacjentów z problemem z nietrzymaniu moczu oraz stolca.
Osteopaci zajmują się przy tym problemami ze strony układu oddechowego. Pomagają leczyć astmę oskrzelową, nawrotowe zapalenia migdałków, ucha środkowego oraz zatok przynosowych. Techniki manualne doskonale stymulują przy tym układ odpornościowy człowieka oraz układ krążeniowy. Redukują objawy arytmii bez stwierdzonej patologii serca oraz obrzęki. Ponadto sprawdzają się w przypadku dolegliwości bólowych w mostku i klatce piersiowej.
Jakie korzyści daje osteopatia wisceralna?
Osteopatia trzewna pozwala na znaczną poprawę codziennego komfortu życia poprzez redukcję dolegliwości bólowych. Techniki manualne nie tylko zwalczają napięcie mięśni, ale także hamują nocyceptory oraz zapobiegają zastojowi płynów w mięśniach, stawach, narządach wewnętrznych oraz skórze i śluzówce. Terapia poprawia przy tym funkcjonowanie układu immunologicznego człowieka, który odpowiada za naturalne procesy regeneracyjne.
Jednocześnie leczenie u osteopaty jest bezbolesne i nieinwazyjne, dzięki czemu mogą korzystać z niego także dzieci oraz kobiety w ciąży. Nie wpływa przy tym na zdolność prowadzenia pojazdów ani wykonywanie obowiązków służbowych. Przynoszą ulgę zarówno w stanach ostrych, jak i w przypadku występowania chorób przewlekłych. Wskutek ograniczenia odczuwania dolegliwości często pozwalają na zmniejszenie liczby przyjmowanych leków.
Artykuł sponsorowany