Leczenie wielu chorób cywilizacyjnych rzadko przynosi oczekiwane przez pacjenta rezultaty. Część objawów nigdy nie ustępuje, a inne znikają lub stają się mniej nasilone dopiero po ścisłym przestrzeganiu diety i zażywaniu leków. Liczne wyrzeczenia sprawiają, że pacjenci często pogarszają swój stan, rezygnując ze stosowania się do zaleceń lekarza. Pacjenci powinni przede wszystkim stosować profilaktykę, dzięki której da się uniknąć poważnych schorzeń. Podstawowym jej elementem jest morfologia krwi oraz pakiet badań diagnostycznych z krwi.
Pakiet badań dla dorosłych – co zawiera?
Skład pakietu badań dla dorosłych jest różny w zależności od wybranego wariantu. Pacjenci laboratorium mogą zdecydować się na panel nerkowy, tarczycowy, hormonów płciowych lub ogólny. Panie mają możliwość wykonania badań kontrolnych w okresie menopauzy, a panowie – sprawdzenia, czy ich układ moczowy i prostata funkcjonują prawidłowo. Pakiet tarczycowy jest za to dedykowany osobom, które są w trakcie diagnostyki lub leczenia schorzeń tarczycy.
W pakiecie maksimum dla każdego wykonywane są następujące badania: morfologia krwi, badanie ogólne moczu, tsh, próby wątrobowe, elektrolity, kreatynina i mocznik oraz OB (odczyn Biernackiego). Są to podstawowe badania krwi, dzięki którym wykrywa się nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Przykładowo, przekroczony cholesterol całkowity w połączeniu ze zbyt wysokim złym cholesterolem to oznaka miażdżycy lub stanu, który może doprowadzić do jej wystąpienia. Zbyt wysoki kwas moczowy świadczy za to o nieprawidłowej pracy nerek.
Zapoznaj się z ofertą https://diag.pl/sklep/pakiety/e-pakiet-dla-kazdego-maksimum//
Morfologia krwi obwodowej z rozmazem i pozostałe badania, które zawiera pakiet ogólny, są podstawą do przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki. Jeśli wyniki badań będą nieprawidłowe, wskażą, które organy źle funkcjonują i gdzie leży przyczyna problemów zdrowotnych pacjenta. Co ważne, wszystkie wyniki z pakietu powinny być interpretowane przez lekarza. Samodzielnie nie można stawiać diagnozy, gdyż jedynie lekarz jest w stanie stwierdzić, o czym dokładnie świadczą zmiany w morfologii lub podniesiony poziom cholesterolu.
Dlaczego warto wykonać pobranie krwi w celach diagnostycznych?
Pobranie krwi w ramach pakietu badań diagnostycznych dla każdego jest praktycznie bezbolesne. Pacjent czuje jedynie lekkie ukłucie, a ślad po igle jest ledwie widoczny. Badanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia – pobranie krwi to minimalna ingerencja w organizm. W kilku probówkach mieści się maksymalnie kilkadziesiąt mililitrów krwi, która błyskawicznie jest wytwarzana przez szpik kostny pacjenta. Analizę krwi wykonuje odpowiednio wyszkolony diagnosta przy użyciu sprzętów laboratoryjnych, co daje gwarancję, że wyniki są wiarygodne.
Badanie krwi w celach diagnostycznych umożliwia wdrożenie specjalistycznego leczenia w czasie, gdy schorzenie jest zaawansowane w niewielkim stopniu. Dzięki temu można je skutecznie leczyć i żyć bez żadnych objawów choroby przez długie lata. Regularna diagnostyka chroni również przed rakiem. Zmiany nowotworowe są wyłapywane szybko, co znacząco poprawia rokowania pacjenta co do pełnego wyleczenia i przewidywanej długości życia.
Zaletą badania krwi w laboratorium jest także szybkie uzyskanie wyniku. Zmiany w morfologii, wapń całkowity, bądź hbs antygen sprawdza się w kilka godzin. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia uzyskuje się odpowiedź, jakie są przyczyny złego samopoczucia pacjenta i w jaki sposób powinno się prowadzić jego leczenie.
Artykuł sponsorowany